İstediğiniz logo tasarımı yapacak uzmanları bulun

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Söz manaı olarak gerçek içinlığı dilimizde amblem olan, bir meslekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak meslekletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı mesleki sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda kelime manaının haricinde, birokkalı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan şahıs veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı enikonu önemlidir. Vesair taraftan logo tasarım çdüzenışmasını meydana getirecek şahıs veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çdüzenışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, meslekletmenizin ve bundan sonraki çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çdüzenışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmeslektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler muhtevain henüz çok yeğleme edilebilir. Tek bir sektörde etkinlik gösteren meslekletmelerin çoklukla logoları sektörü simgeleme fiyat. Ancak çabucak okkalı sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda işaret etmek imkansızdır.

Logo ne mesleke yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz mevsim aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile beraberinde gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Turfa halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan sahiden marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple meslekletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza berk adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çdüzenışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) ifade fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir zevahirte teşhisnmasını sağlayan meslekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Dümdüz, zorlamasız anlaşılır, yazıırlanması zorlamasız, kabil başüstüneğunca azca sayıda renkten oluşvarlıkıdır. Her çhemayar baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok majör ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı şirket evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya majör ziyan verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e için logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin gönülğine yaraşıklı olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini ne teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yönınöbet ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü mevsim dahi dürüstılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da şirket muhtevain logo tasarlanacağı mevsim o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı haber sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı mevsim simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu haber çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir