Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme yerında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde marka kuruluşu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye bölümünde familya olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birhayli ayak topu, basketbol kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı esna Türkiye’nin en yüce özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda konum almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birhayli dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir