Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bili aktarımı kucakin değil, aynı zamanda meze kucakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle bünyelabildiği kabilinden antrparantez tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve söyleşi etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş olmak kucakin sadece nickname (eğreti ad) geçirmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete serlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program ara tarafünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve tayflü, sesli ve tayflü kabilinden tercihe destelı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı güdük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma nominalmıdır. Bir diğer pop chat program olan ve internetin söylence nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir